СИСТЕМА ПРАВИЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ
07.04.2016 16:40
Щоб володіти ідеальнимим формами, не обов'язково виснажувати свій організм дієтами і фізичними навантаженнями. Сьогодні великою популярністю стала користуватися система правильного харчування, що дозволяє не тільки скинути зайві кілограми, але нормалізувати роботу організму в цілому. У такій дієті, як правильне харчування для схуднення, меню досить різноманітне і збалансоване.
Система правильного харчування, як і будь-яка інша дієта, вимагає дотримання певних правил:
- Не пропускай сніданок. Вранці твоєму організму потрібно запустити обмін речовин, тому здоровий сніданок є невід'ємною частиною правильного харчування. Люди, які снідають, менше з'їдають під час вечері.
- Забудь про перекушування на ходу. Найчастіше, коли в розпал роботи ми відчуваємо голод, а до обіду ще далеко, ми жуємо те, що виявилося у нас під рукою: булочку, бутерброд, чіпси та ін. Такий перекус всухом'ятку не тільки містить велику кількість калорій, але і обтяжує твій шлунок , сповільнюючи процес розщеплення їжі. Якщо сильно захотілося їсти, краще з'їж яблучко, горіхи або натуральний йогурт.
- Ретельно пережовувати їжу. Щоб усвідомити почуття ситості, нашому організму потрібно близько 20 хвилин. Намагайся їсти не поспішаючи, добре пережовуючи кожен шматочок. Дуже важливо в цей момент сконцентруватися тільки на блюді і сповна насолодитися його смаком - такий прийом дозволить тобі не переїдати.
- Не забувай пити воду. Чай, кава і соки не замінять тобі воду, яка так важлива для правильного функціонування організму і підтримки його водного балансу. Візьми собі за правило випивати хоча б 5 склянок негазованої мінеральної води в день.
- Під час трапези їжу не можна запивати. Як відомо, вода знижує концентрацію кислоти і ферментів у шлунку, а це, в свою
чергу, призводить до неповноцінного переварюванню їжі.
- Система правильного харчування не вітає нічні прогулянки до холодильника. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за дві години до сну. Якщо ж голод не дає тобі спокою, випий склянку нежирного йогурту або кефіру.
- Заміни шкідливі продукти корисними. Так, наприклад, заміни молочний шоколад чорним, білий хліб - на зерновий, солодощі - на сухофрукти та мед, а замість чіпсів краще похрусті горішками.
- Зверни увагу на спосіб приготування їжі. Віддавай перевагу їжі у відварному або запеченому вигляді, а також їжі, приготовленої на грилі. Краще повністю відмовитися від смаження на олії: воно згубно впливає на твою фігуру і травну систему.
- Не забувай про регулярні фізичні навантаження. Спортивні вправи зроблять дієту ефективніше і дозволять підтримувати тіло в тонусі.